O nas

Nasze koło działające na Wydziale Informatyki Politechniki Bialostockiej, powstało w październiku 2006, kiedy to dr inż. Teodora Dimitrova-Grekow postanowiła pokazać nam, do czego można wykorzystać znajomość chociażby podstawowych instrukcji assemblera – i tak znaleźliśmy się w jednej z sal Wydziału Informatyki Politechniki Białostockiej, próbując zgłębić tajniki procesora Motorola 6808 zamontowanego w robocie HERO 1. Dzięki uprzejmości Koła Naukowego Robotyków na Wydziale Mechanicznym PB mogliśmy testować nasze programy na tym robocie.
Równocześnie staraliśmy się o formalne zarejestrowanie naszego koła. Od listopada 2006 jesteśmy zarejestrowani w strukturach Politechniki Białostockiej.

W 2010 drużyna (Jakub Dobrowolski, Mateusz Rogowski i Marcin Jarczewski) wystawiona przez nasze koło uzyskała IV miejsce w ogólnopolskich zawodach robotyki PozRobot 2010. Rok później poprawiliśmy wynik, do składu dołączył Dominik Grodzki, a drużyna uzyskała II miejsce.
W 2012 roku na zawody PozRobot pojechały dwie drużyny. Oba zespoły odniosły sukces w Poznaniu:

zajęły III (Jakub Dobrowolski, Mateusz Rogowski, Marcin Jarczewski)

oraz

IV (Agata Sworowska, Dominik Grodzki, Grzegorz Raciborski) miejsce.

Obecnie koło MSI zajmuje się programowaniem i budowaniem robotów LEGO Mindstorms NXT,  pracuje z zestawami MicroCamp 2.0 (Atmega8) oraz Robo (PIC),a w ostatnim roku opracowane zostałe własne prototypy robotow typu Linefollower. Koło organizuje zawody wewnętrzne Linefollower oraz zawody międzywydziałowe Sumo, przy czym liczy się nie tylko umiejętność pisania programu, ale również pomysłowość konstrukcyjna i taktyczna, która może zaskoczyć przeciwnika. Koło organizuje również cykliczne ogólnopolskie zawodyEastrobo, gdzie rozszerzony zostaje zakres rywalizacji Sumo ozadania algorytmiczne. Studenci uczestniczący w życiu koła poszerzają wiedzę z dziedziny sztucznej inteligencji i systemów samouczących. Zdobywają nagrody w konkursach ogólnopolskich.

Zarząd koła

Przewodniczący – Michał Przybyłek Wiceprzewodniczący – Michał Kowalski Skarbnik – Karol Nadolny Sekretarz – Mateusz Karanowski Członek zarządu – Hubert Parzych Opiekun naukowy – dr inż. Teodora Dimitrova-Grekow